Чўчқасифатларга қўшилиб, чўчқасифат бўлиб қолган Kun.uz хабар қилишича, Ўзбекистон Ташқи Ишлар Вазири ва ЕИнинг Ташқи Ишлар ва Хавфсизлик Сиёсати бўйича Олий вакили, Еврокомиссия вице-президенти ўзаро ҳамкорликни кенгайтиришни муҳокама қилишганмиш
Эй аҳмоқлар, нима деб хуриллаётибсанлар, дунёда демократиянинг рамзи бўлган ЕИ вакили ифлос Ўзбекистоннинг вазири булан музокаралар ўтказадими? Нима, музокара пайтида чўчқасифат Бахтиёр Саидов Европани дунё диктаторлари сафига қўшилишни таклиф қилдими?
Наҳотки, ЕИ ҳам чўчқасифатлар сафига кирмоқчи? “Бирлик” Партияси ва унинг Ахборот воситаси “Ҳаракат” бунга йўл бермайди.
Тўҳамбалар подасига айланиб бораётган ўзбеклар, “Бирлик” ва “Ҳаракат”га қўшилинг. Бизларга молиявий йрдам беринг. Бунинг учун Ўзбекистонда яшаётганлар “Бирлик” ва “Ҳаракат”нинг вилоят раҳбарлари билан, юрт ташқарисидагилар “Бирлик” ва “Ҳаракат”нинг раҳбари Абдураҳим Пўлат билан алоқа ўрнатинг!